Amalfi & Sicilya & Malta (Tüm turlar dahil)

Bu turun aktif tarihleri bulunmamaktadır.

Tur Programı


1. Gün
İSTANBUL - NAPOLİ

Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Napoli’ye hareket. Varışımızın ardından karşılanma ve panoramik şehir turumuz için hareket. Turumuzda; XVI. Yy.’da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır. Sonrasında Pompeii turumuz için hareket ediyoruz. Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei, M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağ’ının eteklerinde uzanır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmış. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, Fauna Evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer alıyor. Tur bitiminde otelimize hareket ediyoruz. Oda dağılımı ve dinlenme için serbest zaman.

2. Gün
NAPOLİ - RAVELLO - POSİTANO - SORRENTO - PALERMO

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından Amalfi Sahilleri turumuza Ravello, Positano ve Sorrento ile devam ediyoruz. UNESCO tarafından koruma altına alının bu şehirlerin begonvillerin süslediği dar sokaklarında limon bahçeleri ve eşsiz manzaralar eşliğinde yapacağımız turlarımızın ardından Napoli Limanı’na hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde Sicilya Adası’na hareket eden feribotumuza binerek Palermo’ya geçeceğiz. Konaklama feribotta, kabinlerde.

3. Gün
PALERMO

Palermo’ya varışımızın ardından kahvaltımızı alacağız ve sonrasında Palermo şehir turu için hareket edeceğiz. Yapacağımız panoramik şehir turunda San Giovanni Katedrali, Politeama Meydanı, Palazzo Normanni, Quattro Canti Meydanı, Via Roma ve Via Liberta caddeleri görülecek olan yerler arasındadır. Turumuz tamamlandıktan sonra otelimize transfer ve serbest zaman.

4. Gün
PALERMO - KATANYA

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra Katanya’ya transfer oluyoruz. Varışımızı takiben gerçekleştirilecek panoramik şehir turumuzda Duomo Katedrali, Fontana Dell’elefante, Piazza Universita ve Etna Caddesi görülecek yerler arasındadır. Sonrasında Siracusa gezisi için hareket edeceğiz. Tur bitiminde otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

5. Gün
KATANYA

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Etna & Taormina gezisi. Etna Yanardağı’na çıkmak için öncelikle Nicolisi’den teleferiğe binip yüksekten manzaranın keyfini çıkaracağız. Bu turumuzda Etna’ya doğru ilerlerken bitki örtüsü ve manzarası ile bizi kucaklayan Etna Yanardağı’nın muhteşem fotoğraflarını çekme imkanını buluyoruz. Avrupa’nın en yüksek aktif volkanik dağına çıkarken yolumuz üzerinde olan 1800 metre yüksekliğindeki 2. krater Silvestri’yi göreceğiz. Üzerinde duman tüten kaya parçalarını hatıra olarak almayı unutmayın! Sonrasında Etna Yanardağı’nın lavlarından oluşmuş olan bölgede fotoğraf çekebileceğimiz bir sürü güzel manzara eşliğinde turumuza devam ediyoruz, buradan hareketle, Iyon Denizi’nin incisi ve Sicilya’nın en güzel kıyı kenti olan Taormina’ya hareket ediyoruz. Kıyaslanamaz güzellikteki manzarasına doyamayacağınız Tauro Dağı’nın eteğinde bulunan; sokak ve caddeleriyle, hediyelik eşya satan dükkanlarıyla çok beğeneceğiniz bu şirin kenti ziyaret ettikten sonra otelimize transfer ve serbest zaman.

6. Gün
KATANYA - MALTA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası havalimanına transfer oluyoruz. Yerel hava yolları tarifeli seferi ile Malta’ya uçuşumuz gerçekleşiyor. Malta’nın başkenti, 2018 yılı Avrupa kültür başkenti olarak seçilmiş Valetta’ya varışımızın ardından karşılanma ve panoramik şehir turumuz için hareket. Turumuzda; Valetta’nın sokaklarını keşfedip, barok tarzında yapılan ve ünlü ressam Caravaggio’nun resimlerine ev sahipliği yapan St.John Katedrali’ni ve St.John şövalyeleri tarafından yapılan, büyük Liman ve surlarla çevrilmiş olan 3 eski şehrin manzarasına sahip Barracca Bahçeleri’ni göreceğiz. Tur sonrasında otele transfer ve sonrasında serbest zaman.

7. Gün
MALTA

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra Malta’nın ikinci büyük adası olan Gozo Adası’na gezimizi düzenliyoruz. Feribot ile adaya varışımıza istinaden tam bir cennet adası olan Gozo’da ilk durağımız megalitik bir Neolitik tapınak kompleksi olan Ġgantija Tapınakları olacak. Bu tapınaklar Malta’nın Megalitik Tapınakları’nın ilk yapılanlarıdır. Buradaki ziyaretimizi tamamladıktan sonra, eski tarihte küçük bir şapel olan fakat günümüzde büyük bir Adak kilisesi olarak kullanılan Ta’Pinu kilisesini ziyaret edeceğiz. Sonrasında alacağımız öğle yemeğimizin ardından feribot ile Malta Adası’na geri döneceğiz. Varışın ardından otele transfer ve serbest zaman.

8. Gün
MALTA - İSTANBUL

Otelimizde alacağımız kahvaltı ile günümüze başladıktan sonra Mdina & Mosta gezisi. Kültürel ve dini hazineleriyle ziyaretçileri büyüleyen Mdina’nın tarihi 4000 yıl öncesine kadar gider. Avrupa’nın en güzel antik sur şehri örneklerinden biri olan Mdina, Malta Adası’nın en eski yerleşim yeri. St.John Şövalyeleri adaya yerleşinceye kadar başkent olarak kullanılmıştı. Mosta turumuz sırasında Roman Domus (Roma Villası) göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası rehberinizin belirteceği saatte havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

Genel Bilgiler


PAKETTUR FİYATINA DÂHİL OLAN SERVİSLER  Türk Havayolları ile İstanbul (IST) - Napoli (NAP) gidiş, Malta (MLA) - İstanbul (IST) dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti  Yerel Havayolları ile Katanya (CTA) - Malta (MLA) parkurunda tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti  Havalimanı vergileri  3&4 yıldız otellerde 6 gece oda-kahvaltı konaklama  Napoli-Palermo arası feribot & 1 gece konaklama  Alan-otel-alan transferleri  Özel otobüs ile tüm transferler  Panoramik Napoli, Pakermo, Katanya ve Valetta şehir gezileri  Pompeii gezisi (giriş dahil)  Amalfi Sahilleri gezisi  Siracusa gezisi  Etna & Taormina gezisi  Gozo gezisi (feribot dahil)  Mdina & Mosta gezisi  Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri  Otel ve turist şehir vergileri  TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası PAKETTUR FİYATINA DÂHİL OLMAYAN SERVİSLER  Vize ücreti, servis bedeli  İç hat bağlantı bileti  Seyahat ve sağlık sigortası  Öğle ve akşam yemekleri  Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları  Yurt dışı çıkış harcı bedeli  Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri  Şoför tipleri 5-10 Euro / kişibaşı (isteğe bağlı)

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.