Güney Hindistan & Kerala

2.399 USD
19.599 TL
Taksit Seçenekleri

Tur Programı


1. Gün
İSTANBUL – DOHA – MUMBAI

Turumuz İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanında buluşma ile başlıyor. Pasaport işlemlerinin ardından Katar Havayollarına ait QR 244 no’lu sefer ile saat 13:10’da Doha’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 17:15’de Doha’da varışımızın ardından uçak değiştirip, yine Katar Havayollarına ait QR 556 no’lu uçak ile saat 20:40’da Mumbai’ye hareket edeceğiz. Yeni güne uçakta giriyoruz.

2. Gün
MUMBAI

Yerel saat 02:30 ile Mumbai Chatrapati Shivaji Havalimanı’na varıyoruz ve dinlenmek üzere otelimize transfer oluyoruz. Kahvaltının ardından Mumbai turumuza başlıyoruz. Önce Mumbai’nin yaklaşık 9 km açığında yer alan Fil Adası’na hareket ediyoruz. Burada adanın merkezinden yükselen iki tepeye oyulmuş kaya tapınaklarla karakterize edilmiş olan Fil Mağaraları’nı ziyaret ediyoruz. Adını da Portekizliler tarafından bu mağaralarda bulunmuş taştan bir fil heykelinden alan ada ve mağaralarda bulunan Lord Shiva’ya adanmış altıncı yüzyıldan kalma tapınakta, yaratıcı Brahma, koruyucu Vishnu ve yokedici Shiva’yı temsil eden üç başlı dev heykel ile birlikte Shiva ve Parvati’nin evliliğini de anlatan heykelin arasında bulunduğu heykelleri görüyoruz. Gezimizin ardından bu kez Mumbai şehrini gezmeye başlıyoruz. İngiliz hakimiyeti döneminde inşa edilen 26 metrelik Hindistan Kapısı; geniş bir sanatsal, arkeolojik ve tarihi materyale ev sahipliği yapan Chatrapati Shivaji Müzesi; Londra’daki Big Ben’i de tasarlayan mimar tarafından tasarlanan 85 metre yüksekliği ile devasa Rajabai Saat Kulesi, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan tarihi Chatrapati Shivaji Terminali, Haji Ali Camisi ve Türbesi ile farklı mimari yapısı ile tanrı Ganesh’e adanmış Hindu tapınağı Shree Siddhivinayak Ganapati tur esnasında gezeceklerim ve göreceklerimiz arasında yer alıyor. Otelde alacağımız akşam yemeğinin ardından konaklama otelimizde.

3. Gün
MUMBAI – CHENNAI - MAHABALIPURAM

Kahvaltının ardından özel aracımız ile havalimanına transfer oluyor ve Chennai’ye uçuyoruz . Chennai’ye (Madras ) varışımızın ardından (Madras ) şehir turumuza başlıyoruz . Önce Anglikan Kilisesi’nin doğuda ayakta kalan en eski mabedi olan Saint Mary’s Kilisesi’ni ve Ortaçağ silahları, zırhları ve dönemin as keri diğer materyallerini bir arada bulacağımız ünlü müzeyi ziyaret ediyoruz. Daha sonra kıyıdan denize uzanan St. George Kales i’ni ve bu şehir de bulunan en büyük Shiva tapınağı olan Kapales hvara Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Tur sonrası Mahabalipuram’a hareket ediyoruz . Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. Gün
MAHABALIPURAM

Kahvaltının ardından Mahabalipuram şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bugünkü turumuzda Pallava Kralı Raja Singha tarafından sekizinci yüzyılın hemen başlarında yapılan, Marco Polo’nun notlarında Mahabalipuram’ın Yedi Pagodası olarak adlandırdığı efsanevi yedi pagodadan günümüze uzanan sonuncu UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan The Shore Tapınağı, 29 metre uzunluğunda ve 13 metre yüksekliğinde kayaya oyma bir eser olan yine UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Arjuna’nın Pişmanlığı isimli anıt ve son olarak Mandapams olarak adlandırılan mağara tapınaklar göreceklerimiz arasında yer alıyor. Tur sonrası otele transfer. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.

5. Gün
MAHABALIPURAM – CHENNAİ – MADURAİ

Bugün kahvaltımızı kumanya olarak alacağız. Chennai Havalimanı’na transfer oluyoruz. Burada yerel bir havayolu ile Madurai’ye uçuyoruz. Ardından tapınaklar kenti olarak adlandırılan Madurai’de yapacağımız şehir turumuzda Meenakshi Amman Tapınağı, Madurai Pazarı, 17. yy’dan kalma Hindu-İslami Tirumala Nayak Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemeği otelde. İlerleyen saatlerde Pooja seremonisine tanık olmak üzere bir Meenakshi Tapınağı’na gidiyoruz. Konaklama otelimizde.

6. Gün
MADURAİ – PERIYAR

Kahvaltının ardından Periyar’a hareket ediyoruz. Varışımızın ardından National Park’da vakit geçiriyoruz. Antilop, bizon, sambar, yaban domuzu, fil ve bir çok farklı kuş çeşidinin doğal yaşamına tanık oluyoruz. Öğleden sonra Periyar Gölünde bir tekne turu gerçekleştiriyoruz. Çeşitli hayvanları da görebileceğimiz gezinin ardından otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. Gün
PERIYAR – KUMARAKOM

Kahvaltının ardından baharatın yeryüzüne açılan kapısı olan Thekkady'deki baharat tarlalarından birisini ziyaret edeceğiz. Baharat kokuları arasında Thekkady'deki plantasyonu keşfettikten sonra “Doğu’nun Venedik’i” olarak adlandırılan Kumarakom’a hareket ediyoruz. Otele yerleşme ve dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8. Gün
KUMARAKOM –ALLEPPEY – KOÇİ (COCHIN)

Kahvaltının ardından yöreye özgü teknelerle Alleppey’e turu yapacağız. Kerala Arkasuları Arap Denizi’ne paralel olarak uzanan tuzlu suya sahip lagünler ve göllere verilen isimdir. Toplam beş adet geniş göl kimi doğal kimi insan yapımı su kanalları ile birbirine bağlanmış ve 38 ırmak tarafından beslenmektedir. Yaklaşık 900 km uzanan Kerala Arkasuları çevresine kurulmuş birçok köy bulunmaktadır. Dünyada benzerine rastlanması çok zor olan bu güzelliği yaşadıktan sonra Koçi’ye (Cochin) hareket ediyoruz varışımızın ardından otele giriş yapıyoruz otelde dinlenmenin ardından akşam Kathakali Dans Merkezi’ne gidiyor ve Güney Hindistan folkloruna ait dansların örneklerini izliyoruz. Bale, opera ve pandomimin ustaca bir birleşimi olan bu danslar Kerala Bölgesi’nin uluslararası ününe büyük bir katkı sağlamıştır. Performans sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

9. Gün
KOÇİ (COCHIN)

Kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyoruz ve Koçi (Cochin) şehir turu için yola çıkıyoruz. Göreceklerimiz arasında; 1555 yılında inşa edilen ve muazzam duvar resimleri ile bizi Ramayana Destanı’nın içine çekecek olan Mattancherry Sarayı ile güne başlıyoruz. Ardından durağımız ünlü kaşif Vas co de Gama’nın orijinal mezarının bulunduğu St. Francis Kilisesi. Günün ardından yerel bir restoranda akşam yemeğimizi alacağız. Ardından dönüş yolculuğumuz için havalimanına transfer oluyoruz.

10. Gün
KOÇİ (COCHIN) – DOHA – ISTANBUL

Qatar Havayolları’na ait QR 401 tarifeli sefer ile saat 03:30’de Doha’ya hareket. Yerel saat ile 06:00’da Doha’ya varışın ardından uçağımızı değiştiriyor ve Qatar Hava Yollarına ait QR 243 tarifeli sefer ile saat 07:30’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Turumuz saat 12:00’da İstanbul Sabiha Gökçen havaalanına varışımız ile sona eriyor. Bir sonraki keşfinizde buluşmak üzere..

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

Genel Bilgiler


PAKETTUR FİYATINA DÂHİL OLAN SERVİSLER  Katar Havayolları ile İstanbul (SAW) –Doha – Mumbai / Koçi (Cochin) – Doha – İstanbul (SAW) dönüş ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri,  Yerel havayolları ile Mumbai – Chennai / Chennai – Madurai arası ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri,  4 ve 5 yıldızlı otellerde oda – kahvaltı konaklama,  Otellerde veya yerel restoranlarda tüm akşam yemekleri  Programda belirtilen tüm turlar, geziler  Müze ve ören yerleri giriş ücretleri  Programda belirtilen şehirlerarası transferler,  Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,  Türkçe Rehberlik Hizmeti. PAKETTUR FİYATINA DÂHİL OLMAYAN SERVİSLER  Yurtdışı çıkış fonu  Vize ücreti  Tüm Öğle yemekleri  Yemekler esnasında alınacak olan içecekler  Programda yer almayan turlar  Seyahat Sigortası,  Kişisel harcamalar,  Ek bagaj ücretleri

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.