Kenya'da Safari & Zanzibarda Okyanus

5.798 USD
47.369 TL
Taksit Seçenekleri

Tur Programı


1. Gün
İSTANBUL – NAİROBİ

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde açılacak olan THY kontuarı önünde saat uçuştan üç saat önce buluşuyoruz. Check-in işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrollerinin ardından Türk Hava Yolları’na ait TK 607 sefer sayılı uçak ile Nairobi’ye hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.

2. Gün
NAİROBİ – MASAİ MARA

Yaklaşık 6 saat 40 dakika süren bir yolculuğun ardından Nairobi’ye varışımız yerel saat ile 03:40’da. Gümrük kontrollerinin ardından havalimanında karşılanıyor ve kahvaltı alacağımız otele (c-in olmayacaktır) transferimiz gerçekleşiyor. Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Masai Mara için yola çıkıyoruz. Aynı zamanda yolumuzun üzerinde safari yaparak ilerleyeceğiz. Öğle yemeğimizi piknik olarak alıyoruz. Yemek sonrası leopardan çitaya, fillerden gergedanlara, zürafalardan farklı antilop çeşitlerine ve elbette sayısız tür kuşa ev sahipliği yapan Masai Mara’da ilk safarimizi gerçekleştiriyoruz. Gün batımına yakın otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama lodgumuzda.

3. Gün
MASAİ MARA

Güne safari ile başlamak için erken bir saatte uyanıyoruz. Otelde alınan kahvaltının ardından gün doğumu ile safariye başlıyoruz. Öğle yemeğimizi piknik olarak alıyoruz. Turumuz esnasında Masai köyünü ziyaret ederek Masai halkının yaşamına tanıklık ediyoruz. Safarinin bitiminde otelimize dönüyoruz ve serbest zaman. Öğleden sonra günün ikinci safarisi için araçlarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. Safarinin ardından akşam yemeği ve konaklama lodgumuzda.

4. Gün
MASAİ MARA – NAİROBİ

Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyor ve Nairobi’ye hareket ediyoruz. Nairobi’ye varışımızın ardından öğle yemeğimizi dünyaca ünlü Carnivore restoranında alıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından panoramik şehir turu yapıyoruz. Turumuz esnasında; belediye binası, Kenyatta International Konferans Merkezi panoramik olarak görülecek yerler olup, ardından manzara tepesine çıkıp Nairobi şehri kuşbakışı keşfedilecektir. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. Gün
NAİROBİ - ZANZİBAR

Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyor ve Zanzibar uçuşu için Nairobi havalimanına hareket ediyoruz. Yaklaşık iki saatlik uçuşun ardından Zanzibar havalimanına varıyor ve deniz kenarında bulunan otelimize transfer oluyoruz. Misafirlerimizi dilediğince zaman geçirmeleri, berrak deniz ve kızgın kumlarda adanın tadını çıkarabilmeleri için bugünü serbest zaman olarak ayırıyoruz.

6. Gün
ZANZİBAR

Kahvaltımızın ardından, muhteşem bir doğaya sahip ve dünyanın en güzel plajlarından birisinden bulunan otelimizde tüm gün boyunca serbest zamanımız olacak. Yarım pansiyon olarak konaklama yapacağımız otelimizin imkanlarından faydalanabilir, harika plajların ve denizin tadınızı çıkarabilirsiniz.

7. Gün
ZANZİBAR – İSTANBUL

Erken saatte otelden ayrılıp havalimanına transfer olacağız. Check – in işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrolünün ardından saat Türk Havayolları'nın TK 567 sefer sayılı uçağı ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Uçuşumuz Kilimanjaro stoplu olacaktır. Yaklaşık olarak 1 saatlik bir bekleme olacaktır ve uçaktan İstanbul’a kadar inmeyeceğiz. Varışımız yerel saat ile İstanbul’a varış. Turumuzun sonu, bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

Genel Bilgiler


PAKETTUR FİYATINA DÂHİL OLAN SERVİSLER  Türk Hava Yolları ile İstanbul – Nairobi / Zanzibar– İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti  Yerel Havayolları ile Nairobi – Zanzibar arası ekonomi sınıf uçak bileti  Havalimanı vergileri  Masai Mara’da 2 gece özel lodgelerda tam pansiyon konaklama  Nairobi’de 1 gece 4 yıldızlı otelde yarım pansiyon konaklama  Zanzibar’da 2 gece deniz kenarında 4* otelde yarım pansiyon konaklama  Dünyaca ünlü Carnivore restaurant’da öğle yemeği  Programda belirtilen tüm öğle yemekleri  Programda belirtilen tüm akşam yemekleri  Özel safari araçları ile programda belirtilen tüm safariler  Nairobi panoramik şehir turu  Ulusal Parklara giriş ücretleri  Türkçe rehberlik hizmetleri PAKETTUR FİYATINA DÂHİL OLMAYAN SERVİSLER  Yurtdışı Çıkış Harç Pulu  Vize ücreti - Kenya (Havalimanı varışta alınıyor)  Vize Ücreti (Turistik Amaçlı ) - Tanzanya (Havalimanı varışta alınıyor)  Şahsi harcamalar, ekstra turlar ve programda belirtilmeyen yemekler  Yemekler esnasında alınacak olan içecekler  Seyahat Sigortası

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.