Meksika & Guatemala & Honduras & Belize

Bu turun aktif tarihleri bulunmamaktadır.

Tur Programı


1. Gün
İSTANBUL – PARIS – MEXICO CITY

İstanbul İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından Air France Havayolları’na ait AF 1391 sefer sayılı uçak ile saat 04:15’de Paris’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 3.5 saat sürecek yolculuğun ardından yerel saat ile 06:55’de Paris’e varıyoruz. Ardından AF 178 sefer sayılı uçak ile saat 11:55’de Mexico City’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 11 saatlik uçak yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 16:55’de Mexico City Havalimanı’na varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen otobüslerimiz ile otelimize transfer. Konaklama Mexico City’deki otelimizde.

2. Gün
MEXICO CITY

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dünyanın en büyük kentlerinden biri olan Mecixo City’i yakından tanımaya başlıyoruz. Turumuza dünya mirası listesinde yer alan tarihi merkez ile başlıyoruz. Turumuzun devamında ‘’ Zocalo ‘’, Amerika’nın en büyüklerinden biri olan Metropolitan Katedralini, halen faal olan Ulusal Sarayı görüyoruz. Turumuzun devamında Tenochtitlan şehirinin en önemli Aztek tapınaklarından biri olan Templo Mayor’un harabelerini göreceğiz. Panoramik şehir turumuz sonrası dünyaca ünlü Ulusal Antropoloji Müzesi’ni gezmek üzere yola çıkıyoruz. Kolomb öncesi Meksika’sına ait arkeolojik ve antropolojik eserlerin sergilendiği bu müzede Güneş Taşı ve Xochipili Heykeli en çok dikkat çeken eserlerden bazılarıdır. Calle Madero’dan geçip Bellas Artes Saray’ını görüyoruz. Tur bitimi otele transfer. Konaklama otelimizde.

3. Gün
MEXICO CITY

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Teotihuacan Tapınaklar turu ile öğle yemekli Xochimilco (Soçimilko) Tekne Turuna (145 Usd) katılabilirler. Milattan önce 100 yılında kurulmaya başlandığına inanılan ve Kolomb-öncesi döneme ait en büyük şehirlerden biri olan Teotihuacan turumuz esnasında, Güneş Piramidi, Ay Piramidi ve Ölüler Yolu gibi çok önemli tarihi yapıtları geziyoruz. Kimler tarafından kurulduğu ve niçin aniden terkedildiği halen açıklığa kavuşmamış bu kadim şehrin kuruluş tarihi hakkında da farklı görüşler ileri sürülmektedir. Teotihuacan kentindeki yapıların konumları, Giza’daki piramitler gibi, Orion Takımyıldızının yerdeki yansıması olacak biçimde ve aynı zamanda, Queatzalcoatl Tapınağı’ndan hareketle gezegenlerin yerdeki yansıması olacak biçimde düzenlenmiştir. Bu büyülü mekânlarda gerçekleştirdiğimiz turumuzdan sonra adı çiçekli yer anlamına gelen, Meksika’nın Venedik’i olarak kabul edilen Xochimilco (Soçimilko) tekne turunu yapacağız. Aztekler sebze ve çiçek yetiştirmek için su kanalların etrafında tarım alanları & çiçek bahçeleri yapmışlardır. Gezi sırasında günümüze kadar muhafaza edilmiş olan bahçeleri, çeşitli ağaçları ve yerel halka ait evleri görebilirsiniz. Öğle yemeğimizi Tekne turu esnasında alacağız. Tur bitimi otele transfer. Konaklama otelimizde.

Opsiyonel Tur - Teotihuacan Tapınakları ile Xochimilco (Soçimilko) Tekne Turu (Öğle yemekleri) | Kişi Başı: 145,00 USD (1.184,65 TL)
Ekstra Turlar Minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir.
4. Gün
MEXICO CITY– GUATEMALA CITY- ANTIGUA

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel Havayolları ile Guatemala’ya uçuyoruz. Varışımızın ardından alanda bizi bekleyen özel aracımız ile Guatemala City’i keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. Anayasa Meydanı, Eski Başkanlık Sarayı, Catedral Primada ve Metropolitana de Santiago katedralerini görükten sonra Antigua’ya doğru devam ediyoruz. Antiguya varışımızın ardından şehri keşfe başlıyoruz. Orta Amerika’nın en renkli ve güzel şehirlerinden biri olan Antigua’yı gezdikten sonra otelimize transferimiz gerçekleşecek. Konaklama otelimizde.

5. Gün
ANTIGUA – COPAN

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Guatemala üzerinden Copan’a doğru hareket ediyoruz. Uzun bir yolculuğun ardından Honduras’ın başkenti Copan’a varıyor ve kısa bir şehir turunun ardından Copan Milli Parkı’nı geziyoruz. Maya uygarlığının en önemli başkentlerinden biri olan Copan, Maya astronominin doruğa ulaştığı merkezdi aynı zamanda. Tur bitiminde otelimize transfer.. Konaklama otelimizde.

6. Gün
COPAN – IZABEL GÖLÜ – RIO DULCE – LIVINGSTON

Kahvaltının ardından Izabel Gölü’nü keşfetmek üzere otelimizden çıkış işlemlerini yapıyoruz. Rio Dulce Nehrinin ağzındaki denizle bağlantısı olan İzabel Gölü, yağmur ormanlarını ve doğal yaşamı görebilmek için en çok ziyaret edilen yerlerden biridir. Gölde tekne turumuzu gerçekleştirip Livingston’da bulunan otelimize geçeceğiz. Konaklama otelimizde.

7. Gün
RIO DULCE – TİKAL ULUSAL PARKI – FLORES

Kahvaltımızı aldıktan sonra Tikal Ulusal Parkı’na ulaşabilmek için yola çıkıyoruz. Guatemala’nın tarihi dokusunu koruyan Milli Park, Maya Uygarlığına ait en iyi korunmuş gösterişli tapınakları ile bugun hala bir çok turistin gözde yerlerinden biridir. Parkı keşfettikten sonra Flores’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Flores’e varışımız ile birlikte dinlenebilmek için otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

8. Gün
FLORES – BELİZE – CHETUMAL

Kahvaltının ardından, yeni bir ülke keşfetmek için otelimizden çıkış işlemlerini tamamlıyoruz. Guatemala’ya sınır komşusu olan Belize’ye varışımızın ardından şehri keşfetmeye başlıyoruz. Eski bir İngiliz toprağı olarak görülen Belize, orta amerika’nın en küçük ülkelerinden biridir. Bu yüzden çevresindeki diğer ülkelerin aksine burada İspanyolca değil İngilizce konuşulmaktadır. Ardından Cheumal’e hareket edeceğiz. Varışımızın ardından otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

9. Gün
CHETUMAL – CHICHEN ITZA – CANCUN

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Chetumal’i keşfettikten sonra Dünya’nın yeni 7 harikasından biri olan Chichen Itza’yı görmek üzere otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Chichen Itza’ya varışımızda, Kukulkan Piramidi, Caracol, Cenote Kaplan Tapınağı ve Savaşçılar tapınağı görülecek yerler arasındadır. Gezilecek yapılar arasında en ünlüsü olan ve 2007 yılında Dünya’nın Yedi Harikası’ndan biri seçilen Kukulkan Piramidi’nin bu ünü kazanmasındaki en büyük etken hiç şüphesiz mimarinin yapımında kullanılan bilimsel gözlemlerdir. Yüzlerce yıl önce Mayalar tarafından yapılan piramidde yer alan basamakların her biri, bir yıl içerisindeki 365 günün parçalarını temsil etmektedir. Tur bitimi Cenote’de yüzme fırsatımızda olacak. Tur bitimi Cancun’a hareket edeceğiz. Konaklama otelimizde.

10. Gün
CANCUN – PARIS

Kahvaltının ardından havaalanına transfer. Air France Havayollarına ait AF 651 sefer sayılı uçuşu ile saat 19:30’da Paris’e uçuş. Yeni güne uçakta gireceğiz...

11. Gün
PARIS – ISTANBUL

Sabah 12:15’de Paris Havalimanına varış. Paris’de uçak değiştirip Air France Havayollarına ait AF 1390 sefer sayılı uçuşu ile saat 22:55’de Istanbul’a uçuş. Yeni güne uçakta gireceğiz...

12. Gün
ISTANBUL

Sabah 03:15’de İstanbul Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

Genel Bilgiler


PAKETTUR FİYATINA DÂHİL OLAN SERVİSLER  Air France Havayolları ile İstanbul (IST) – Paris (CDG) – Mexico City (MEX) / Cancun (CUN) – Paris (CDG) İstanbul (IST) parkurlarında gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti  Yerel Havayolları ile Mexico City (MEX) – Guatemala City (GUA) parkurunda tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti  Havalimanı vergileri  3 & 4 yıldız otellerde 9 gece oda-kahvaltı konaklama  Alan-otel-alan transferleri  Özel otobüs ile tüm transferler  Mexico City, Antigua, Copan ve Belize panoramik şehir turları  Copan Milli Parkı ile Tikal Milli Parkı Gezileri  Izabel Gölünde Tekne Turu  Chichen Itza & Cenote Gezisi  Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri  Otel vergileri  TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası PAKETTUR FİYATINA DÂHİL OLMAYAN SERVİSLER  Vize ücreti ve servis bedeli // YEŞİL PASAPORT SAHIPLERI ŞAHSEN RANDEVU ALIP KONSOLOSLUĞA GİTMEK ZORUNDADIR (GEÇERLİ AMERİKAN VİZESİ YOKSA)  Türkiye İç hat bağlantı bileti  Seyahat ve sağlık sigortası  Öğle ve akşam yemekleri  Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları  Yurt dışı çıkış harcı bedeli  Müze ve ören yerleri girişleri  Şoför tipleri 5-10 Usd / kişibaşı (isteğe bağlı)

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.