Napoli & Amalfi & Sicilya & Malta

Bu turun aktif tarihleri bulunmamaktadır.

Tur Programı


1. Gün
1.Gün İstanbul - Napoli

İstanbul (Yeni) Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları‘nın tarifeli seferi ile Napoli uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile varışta havaalanından çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz ve alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile panoramik şehir turuna başlıyoruz. Panoramik Napoli şehir turunda Scannapoli Caddesi, Kraliyet Sarayı, Plebiscito Meydanı ve liman görülecek yerler arasında. Turumuzun ardından Pompei’ye hareket ediyoruz. Varışta Vezüv yanardağının patlaması sonucu kalıntı haline gelmiş şehrin gezip taşlaşmış köylülerin yaşam alanlarını yakından ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.

2. Gün
2.Gün Napoli – Amalfi – Palermo

Kahvaltının ardından Amalfi sahilleri turumuza Ravello, Positano ve Sorrento ile devam ediyoruz. Unesco tarafından koruma altına alının bu şehirlerin begonvillerin süslediği dar sokaklarında limon bahçeleri ve eşsiz manzaralar eşliğinde yapacağımız turlarımızın ardından Napoli limanına hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde Sicilya adasına hareket eden feribotumuza binerek Palermo’ya geçeceğiz. Geceleme kabinlerimizde olacak.

3. Gün
3.Gün Palermo

Palermo’ya varışımızın ardından kahvaltımızı alacağız ve sonrasında Palermo şehir turu için hareket edeceğiz. Yapacağımız panoramik şehir turunda San Giovanni Katedrali, Politeama Meydanı, Palazzo Normanni, Quattro Canti Meydanı, Via Roma ve Via Liberta Caddeleri görülecek olan yerler arasındadır. Tur bitimi serbest zaman. Ardından otelimize transfer ve konaklama otelimizde.

4. Gün
4.Gün Palermo - Katanya

Kahvaltının ardından çıkış işlemlerimizi yapıp, Catania'ya hareket ediyoruz. Katanya’ya varışımızın ardından yapılacak olan panoramik Catania şehir turunda; Duomo Katedrali, Fontana Dell’elefante, Piazza Universita ve Etna Caddesi görülecek yerler arasındadır.Arzu eden misafirlerimiz için ekstra Siracusa Turu düzenlenecektir. Tur bitimi otelimize hareket. Odalara yerleşmenin ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.

5. Gün
5.Gün Katanya

Kahvaltının ardından Etna yanardağını yakından görmek üzere otelimizden ayrlıyoruz. Etna dağına çıkmak için öncelikle Nicolisi’den teleferik’e binip yüksekten manzaranın keyfini çıkaracağız. Bu turumuzda Etna’ya doğru ilerlerken bitki örtüsü ve manzarası ile bizi kucaklayan Etna dağının muhteşem fotoğraflarını çekme imkanını buluyoruz. Avrupa’nın en yüksek aktif volkanik dağına çıkarken yolumuz üzerinde olan 1800 metre yüksekliğindeki 2. krater Silvestri’yi göreceğiz. Üzerinde duman tüten kaya parçalarını hatıra olarak almayı unutmayın! Sonrasında Etna yanardağının lavlarından oluşmuş olan bölgede fotoğraf çekebileceğimiz bir sürü güzel manzara eşliğinde turumuza devam ediyoruz, buradan hareketle, Iyon Denizi’nin incisi ve Sicilya’nın en güzel kıyı kenti olan Taormina’ya hareket ediyoruz. Kıyaslanamaz güzellikteki, manzarasına doyamayacağınız Tauro Dağı’nın eteğinde bulunan; sokak ve caddeleriyle, hediyelik eşya satan dükkanlarıyla çok beğeneceğiniz bu şirin kenti ziyaret ettikten sonra Catania (Katanya)’ya geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

6. Gün
6.Gün Katanya - Malta

Kahvaltının ardından havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Yerel havayolları ile Malta’ya uçacağız. Malta havalimanına varışımızın ardından Malta’nın başkenti, 2018 yılı Avrupa kültür başkenti olarak seçilmiş Valetta şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turumuz sırasında Valetta’nın sokaklarını keşfedip, barok tarzında yapılan ve ünlü ressam Caravaggio’nun resimlerine ev sahipliği yapan St.john katedralini ve St. John şövalyeleri tarafından yapılan, büyük Liman ve surlarla çevrilmiş olan 3 eski şehrin manzarasına sahip Barracca Bahçelerini göreceğiz. Turumuzu tamamladıktan sonra fotoğraf çekimi ve alışveriş için serbest zamanımız olacak. Ardından otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

7. Gün
7.Gün Malta

Kahvaltının ardından Malta’nın ikinci büyük adası olan Gozo turu düzenlenecek. Feribot ile adaya varışımıza istinaden tam bir cennet adası olan Gozo’da ilk durağımız megalitik bir Neolitik tapınak kompleksi olan Ġgantija tapınakları olacak. Bu tapınaklar Malta’nın Megalitik Tapınaklarının ilk yapılanlarıdır. Buradaki ziyaretimizi tamamladıktan sonra, eski tarihte küçük bir şapel olan fakat günümüzde büyük bir Adak kilisesi olarak kullanılan Ta’Pinu kilisesini ziyaret edeceğiz. Sonrasında alacağımız öğle yemeğimizin ardından feribot ile Malta adasına geri döneceğiz. Otelimize transfer olacağız ve konaklama otelimizde.

8. Gün
8.Gün Malta - İstanbul

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlyıp bu son günümüzde Mdina & Mosta turu ile bu ada ülkesine veda edeceğiz. Kültürel ve dini hazineleriyle ziyaretçileri büyüleyen Mdina’nın tarihi 4000 yıl öncesine kadar gider. Avrupa'nin en güzel antik sur sehri örneklerinden biri olan Mdina Malta adasının en eski yerleşim yeri. St. John Şövalyeleri adaya yerleşinceye kadar başkent olarak kullanılmıştı. Mosta turumuz sırasında Roman Domus(Roma Villası) göreceğimiz yerler arasında. Buradaki turumuzu tamamladıktan sonra havalimanına transferimiz gerçekleşecek. Türk havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul uçuşu. Akşam saatlerinde İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

Genel Bilgiler


Paket Fiyata Dâhil Hizmetler: • Türk Havayolları ile İstanbul (IST) – Napoli / Malta – İstanbul (IST) arası ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ait havaalanı vergileri • 4* otellerde kahvaltı dahil konaklamalar • Programda belirtilen tüm geziler ve transferler • Panoramik şehir turları • Pompei Turu • Turlarda Türkçe rehberlik hizmetleri. ***** 355 Euro Değerindeki Tüm Ekstra Turlar Dahil Paket Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler: • Schengen Vize Ücreti ( Yeşil pasaporta vize yoktur) • Yurtdışı çıkış pulu • Seyahat Sağlık Sigortası • Öğle ve akşam yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler • Kişisel harcamalar ve bahşişler • Ekstra bagaj ücretleri

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.