Peru & Arjantin & Brezilya

6.298 USD
51.454 TL
Taksit Seçenekleri

Tur Programı


1. Gün
İSTANBUL – PARİS – LIMA

Turumuz İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Air France Havayollarına ait uçak ile Paris’e hareket ediyoruz. Paris’e varışın ardından uçak değiştirip Air France Havayollarının tarifeli uçuşu ile Lima’ya hareket edeceğiz. Lima’ya vardıktan sonra alanda bizi bekleyen özel aracımızla otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Lima’daki otelimizde.

2. Gün
LİMA – CUSCO

Kahvaltımızın ardından kısa bir şehir tanıtım turu yapıyor ardından havalimanına transfer oluyoruz. Öğle saatlerinde Cusco’ya uçuyoruz. Cusco havalimanına varışımızın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Cuzco Tarihi Merkezi’ni gezmeye başlıyoruz. Sonrasında İnka Medeniyetinin izlerini taşıdığı Hatun Rumiyoc caddesi, 16.yy da İnka’lar tarafından inşa edilen Wiracocha Kathedrali, İnkaların güneş tanrısına adanan ünlü Koricancha tapınağını göreceğiz. Ardından rengarenk San Pedro pazarını gezeceğiz. Tur bitimi otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Cusco’daki otelimizde.

3. Gün
CUSCO – MACHU PİCCHU – CUSCO

Kahvaltının ardından Machu Picchu turumuza katılıyoruz. Öncelikle Ollantaytambo Tren İstasyonu’na transfer oluyoruz. Özel gezi treni ile Kutsal Vadi boyunca yaklaşık 1 saat 30 dakika kadar sürecek olan keyifli yolculuğumuz Machu Picchu’nun eteklerinde yer alan Aguas Calientes’te son buluyor. Yüzyıllarca gizli kalan ve 1911 yılında Hiram Bingham tarafından keşfedilen, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Machu Picchu’ya küçük otobüslerle gidiyoruz. Lokasyonunun eşsizliği ve dâhice mimarisi ile dünyanın en büyük tarihi eserlerinden olan Machu Picchu’da öğleye kadar turumuz devam ediyor. Turumuzun ardından öğle yemeği ve fotoğraf çekimi için serbest zaman. (öğle yemeği dahil değildir). Bu unutulmaz deneyimin ardından küçük otobüsler ile tren istasyonuna transfer oluyor ve Ollantaytambo’ya hareket ediyoruz. Konaklama Cuzco’da otelimizde.

4. Gün
CUSCO – LIMA – BUENOS AIRES

Kahvaltının Lima uçuşu için havalimanına transfer olacağız. Yerel havayollarının tarifeli seferi ile önce Lima uçuşumuzu ardından Buenos Aires uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Buenos Aires Havalimanına varışta alanda bizi bekleyen aracımız ile otelimize transferimiz gerçekleşecek. Konaklama Buenos Aires’teki otelimizde.

5. Gün
BUENOS AIRES

Kahvaltının ardından panoramik Buenos Aires gezimize başlıyoruz. Güney Amerika’nın en büyük şehirlerinden olmasına rağmen kendinizi önemli bir Avrupa kenti geziyormuş hissinden kurtaramayacağınız mimarisi, birbirinden lezzetli yemeklerden oluşan mutfağı ve elbette kalbinden taşan tango ile eşsiz şehir Buenos Aires’te ilk durağımız bu şehre neden “Güney Amerika’nın Paris’i" namının verildiğini bize varlığı ile anlatan La Recoleta semti olacak. Şehrin seçkin semtlerinden biri olan bu yerde Eva Peron’un (Evita) da mezarının bulunduğu Recoleta Mezarlığı’nı göreceğiz. Ardından Katedral ve Colon Tiyatrosu, La Boca semti gezimizin diğer önemli noktaları arasındadır. Turumuzun ardından şehri dilediğinizce gezebilmeniz için serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olarak düzenlenecek Yemekli Tango Gecesi'ne (110-USD -Kişi başı) katılabilirler. Akşam yemeğimizi de alacağımız bu gezide bambaşka bir tango deneyimine tanık olmak için şehrin en iyi tango mekânlarından birinde olacağız. Konaklama Buenos Aires’teki otelimizde.

Opsiyonel Tur - Tango Gecesi (Akşam Yemekli) | Kişi Başı: 110,00 USD (898,70 TL)
- Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir.
6. Gün
BUENOS AIRES

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği San Isidro ve Tigre turuna (70-USD -Kişi başı) katılabilirler. Turumuzdan özel aracımız ile Buenos Aires’in kuzeyinde yer alan, sadece Buenos Aires’in değil tüm Güney Amerika kıtasının en varlıklı semtlerinden biri olan San İsidro’ya hareket ediyoruz. Burada taş döşeli yollar ve kolonyal dönem evleri ile çevrili tarihi merkezi görüyoruz. Daha sonra aracımız bizi Tigre’ye götürecek. Burada halka açık bir feribotla Parana Deltası’nda yaklaşık 1 saat süren bir gezi yapıyoruz. Turumuzun ardından özel aracımız ile otelimize hareket ediyoruz. Günün geri kalanında serbest zaman. Konaklama Buenos Aires’teki otelimizde.

Opsiyonel Tur - San Isidro ve Tigre | Kişi Başı: 70,00 USD (571,90 TL)
- Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir.
7. Gün
BUENOS AIRES – IGUAZU

Kahvaltımızın ardından özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayollarına ait tarifeli bir uçak ile Iguazu’ya (Arjantin tarafına) uçuyoruz. Varışımızda havalimanında yerel rehberimiz tarafından karşılanıyor ve Iguazu’nun Brezilya tarafına geçiyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Iguazu Şelalelerini keyifli bir yürüyüş eşliğinde geziyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Macuco Safarisine (120-USD-Kişi başı)katılabilirler. Macuco Safari, İguazu’nun tüm görkemine ve keyfine varacağınız, heyecan dolu bir maceraya götürecek eşsiz bir tekne turu. Gezimizi tamamladıktan sonra otelimize transfer oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama Iguazu otelimizde.

Opsiyonel Tur - Macuco Safari | Kişi Başı: 120,00 USD (980,40 TL)
- Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir.
8. Gün
IGUAZU - RIO DE JANEIRO

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen yolcularımızla ekstra Kuş Parkı (75-USD - Kişi Başı ) turu yapılacaktır. 160 kuş türünüm barındığı Dünyaca ünlü Tropik yağmur ormanının içerisinde unutulmaz anlar yaşayıp, birbirinden güzel tropikal kuşları fotoğraflama imkânı yakalayabilirsiniz. Tur bitimi havalimanına transferimiz gerçekleşecek. Yerel havayolları ile Iguazu – Rio de Janerio uçuşu. Rio de Janerio’ya varışımızın ardından alanda bizi bekleyen aracımız ile otelimize geçeceğiz. Konaklama Rio De Janerio otelimizde.

Opsiyonel Tur - Kuş Parkı | Kişi Başı: 75,00 USD (612,75 TL)
- Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir.
9. Gün
RIO DE JANEIRO

Kahvaltının yapılacak panoramik şehir turumuzda kolonyal bölgesini ziyaret edecek, burada dar caddeler, meydanlar ve tarihi binalar arasında Candelaria, Praça XV, Travesso Marketi, Metropolitan Katedrali’ni göreceğiz. Gezinin ardından şehir keşif için serbest zaman. Konaklama Rio De Janeiro otelimizde. Dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olarak düzenlenecek olan yemekli Samba Show’a (160-USD -Kişi başı)katılabilirler. Yerel bir restoranda alınacak akşam yemeğinin ardından dünyanın en güzel dans gösterilerinden biri olan ve adı ülke ile özdeşleşmiş Platformda Samba Show izleyeceğiz. Konaklama Rio De Janerio otelimizde.

Opsiyonel Tur - Samba Show (Akşam Yemekli) | Kişi Başı: 160,00 USD (1.307,20 TL)
- Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir.
10. Gün
RIO DE JANEIRO

Kahvaltının ardından alışveriş yapmak, dinlenmek, çevreyi tanımak, deniz ve güneşten istifade etmek için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği yarım günlük Corcovado (100usd- Kişi başı) turuna katılabilirler. Bu turumuz esnasında Rio’nun sembolü olmuş tepedeki ünlü İsa Heykelini görecek ve ünlü Monorail adlı raylı sisteme binerek tepeye çıkacak ve Rio’nun o doyumsuz manzarasını göreceksiniz. Ardından dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Sugar Loaf turuna (100usd- Kişi başı) katılabilirler. Turumuzda Guanabara Körfezi’nin inanılmaz manzarasına doyacağınız Sugar Loaf Tepesi’ne teleferikler ile çıkıyoruz. Dönüşte otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

Opsiyonel Tur - Corcovado | Kişi Başı: 100,00 USD (817,00 TL)
- Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir.
Opsiyonel Tur - Sugar Loaf | Kişi Başı: 100,00 USD (817,00 TL)
- Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir.
11. Gün
RIO DE JANEIRO – PARİS

Kahvaltının ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer oluyoruz. Air France Havayollarına ait uçak ile saat Paris’e hareket edeceğiz. Yeni günü uçakta karşılıyoruz.

12. Gün
RIO DE JANEIRO

Paris’e varışımızın ardından, yaklaşık 11 saatlik beklemenin ardından Air France Havayollarına ait uçak ile İstanbul’a hareket edeceğiz.

13. Gün
ISTANBUL

İstanbul varışımız ile turumuz son buluyor, tekrar görüşmek dileğiyle….

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

Genel Bilgiler


PAKETTUR FİYATINA DÂHİL OLAN SERVİSLER  Air France Havayolları ile İstanbul - Paris - Lima gidiş /Rio de Janerio – Paris – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri,  Lima – Cusco / Cusco – Lima - Buenos Aires / Buenos Aires – Iguazu / Iguazu – Rio de Janeiro arası ekonomi sınıf uçak biletleri ve bu biletlere ilişkin alan vergileri,  Lima’da 1 gece 4 yıldızlı otelde konaklama,  Cusco’da 2 gece 4 yıldızlı otelde konaklama,  Buenos Aires’te 3 gece 4 yıldızlı otelde konaklama,  Iguazu’da 1 gece 4 yıldızlı otelde konaklama,  Rio de Janeiro’da 3 gece 4 yıldızlı otelde konaklama,  Programda belirtilen tüm transferler,  Panoramik Lima, Cusco, Buenos Aires ve Rio De Janeiro şehir turları,  Iguazu Şelaleleri Brezilya tarafında Ulusal Parklara giriş ücretleri,  Macchu Pichu  Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri. PAKETTUR FİYATINA DÂHİL OLMAYAN SERVİSLER  Yurtdışı çıkış fonu  Tüm öğle ve akşam yemekleri  Yemeklerde alınacak içecekler  Seyahat Sigortası  Kişisel harcamalar  Bahşişler

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.