Puglıa & Amalfi Kıyıları & Napoli (Tüm turlar dahil)

1.298 EUR
12.616 TL
Taksit Seçenekleri

Tur Programı


1. Gün
İSTANBUL - BARİ - OSTUNI - BRINDISI - LECCE

Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Bari’ye hareket. Varışımızın ardından karşılanma ve panoramik şehir turumuz için hareket. Bu turumuzda Aziz Nikola Bazilikası, Mercantile Meydanı, Margarita Tiyatrosu ve eski şehir görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Puglia bölgesinin beyaz şehri olarak da bilinen Ostuni’ye doğru hareket ediyoruz. Çiçek kokulu labirent sokaklarda yapacağımız panoramik şehir turunda eski şehir, St. Oronzo Heykeli, Ostuni Katedrali görülecek yerler arasındadır. Buradan hareketle Brindisi’ye hareket ediyoruz. Güney kesimin zeytin ağaçları ile çevrili bu küçük liman şehrinde yapacağımız panoramik şehir turunda Umberto Caddesi, Piazza Santa Teresa Meydanı, Brindisi Katedrali görülecek yerler arasındadır. Günümüzü Güney İtalya’nın surlarla çevrili masalsı şehri Lecce’deki otelimize transfer olarak noktalıyoruz. Ardından serbest zaman.

2. Gün
LECCE

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz ve ardından panoramik turumuz için otelimizden ayrılıyoruz. Bu turumuzda; Lecce Katedrali, St. Oronzo Meydanı, Santa Croce Bazilikası, Piazza Duomo görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzu tamamladıktan sonra günümüze Alberobello & Martina Franca gezisi ile devam etmek üzere öncelikle Itria Vadisi’nde yer alan Alberobello kasabasına doğru yol alıyoruz. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde kendine yer bulan ve koni çatılı, taşlardan yapılmış Trulli evlerin sokaklarında yürüyerek yapacağımız turumuzun ardından Martina Franca’ya hareket ediyoruz. Buradaki gezimizde; Piazza Roma, San Martino Bazilikası, Piazza Plebiscito Meydanı görülecek yerler arasındadır. Gezi bitiminde otelimize transfer ve serbest zaman.

3. Gün
LECCE - MATERA - SALERNO

Güne otelimize alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra Matera gezisi için hareket ediyoruz. Tüf kayaların oyularak inşa edildiği, doğal mağaraların bulunduğu bu şehir, Sasso Barisano ve Sasso Caveoso olarak iki bölümden oluşmaktadır. Kendimizi film setinde gibi hissedeceğimiz bu antik kentte yapacağımız tur sonrası, Amalfi kıyısında yer alan Salerno’ya hareket ediyoruz. Avrupa’nın en güzel kıyı şehirlerden birisi olan Salerno’da yürüyerek yapacağımız şehir turunun ardından otelimize transfer oluyoruz. Sonrasında serbest zaman.

4. Gün
SALERNO - RAVELLO - POSİTANO - SORRENTO - NAPOLİ

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz ve ardından Ravello & Positano & Sorrento kasabalarına ev sahipliği yapan Amalfi Kıyıları gezimizi gerçekleştiriyoruz. UNESCO tarafından koruma altına alınan bölgenin begonvillerle süslenen dar sokaklarında, limon bahçeleri ve eşsiz manzaralar eşliğinde yapacağımız gezinin ardından Napoli’ye geçiyoruz. Varışımızın ardından panoramik şehir turu. Turumuzda; XVI. yy.’da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize hareket ediyoruz. Oda dağılımı ve dinlenme için serbest zaman.

5. Gün
NAPOLİ - BARİ

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Pompeii gezisi. Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei, M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağ’ının eteklerinde uzanır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmış. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, Fauna Evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer alıyor. Bu gezimiz sonrasında Bari’de yer alan otelimize transfer ve serbest zaman.

6. Gün
BARİ - İSTANBUL

Otelimizde alacağımız kahvaltı ile günümüze başladıktan rehberinizin belirteceği saatte havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

Genel Bilgiler


PAKETTUR FİYATINA DÂHİL OLAN SERVİSLER  Türk Havayolları ile İstanbul (IST) - Bari (BRI) parkurunda gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti  Havalimanı vergileri  3&4 yıldız otellerde 5 gece oda-kahvaltı konaklama  Alan-otel-alan transferleri  Özel otobüs ile tüm transferler  Panoramik Bari, Lecce, Salerno ve Napoli şehir gezileri  Ostuni gezisi  Brindisi gezisi  Alberobello & Martina Franca gezisi  Matera gezisi  Amalfi Sahilleri gezisi  Pompeii gezisi (giriş dahil)  Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri  Otel ve turist şehir vergileri  TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası PAKETTUR FİYATINA DÂHİL OLMAYAN SERVİSLER  Vize ücreti, servis bedeli  İç hat bağlantı bileti  Seyahat ve sağlık sigortası  Öğle ve akşam yemekleri  Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları  Yurt dışı çıkış harcı bedeli  Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri  Şoför tipleri 5-10 Euro / kişibaşı (isteğe bağlı)

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.