Ürdün Hazineleri

1.378 USD
11.258 TL
Taksit Seçenekleri

Tur Programı


1. Gün
İSTANBUL – AKABE

Istanbul havalimanında buluşuyor ve Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Akabe uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.

2. Gün
AKABE

Akabe’ye varışımızın ardından alanda bizi bekleyen özel aracımızla otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Otelde dinlendikten sonra kahvaltımızı alıp kısa bir Akabe şehir turu gerçekleştireceğiz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli Glas Boat (Cam Tekne) turumuza (55 $ -Kişi başı) katılabilirler. Kızıldeniz’in berrak sularında açılırken cam tabanlı teknemizden Kızıldeniz'de bulunan resifleri, mercan kayalıklarını ve birçok çeşit balıkları görme fırsatı bulacağız. Ayrıca isteyen misafirlerimiz için şnorkel ile yüzebilirler. Öğlen yemeğimizi turumuz dâhilinde alacağız. Tur bitiminde otele transfer. Dileyen misafirlerimiz Akşam etkinliği olan ve akşam yemekli olarak düzenlenecek Rakkase dans şovuna (55 $ -Kişi başı) katılabilir. Turumuzun ardından otele dönüş ve konaklama otelimizde.

Opsiyonel Tur - Glas Boat (Cam Tekne) Öğle Yemekli | Kişi Başı: 55,00 USD (449,35 TL)
- Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir.
Opsiyonel Tur - Rakkase dans şovu (akşam yemekli) | Kişi Başı: 55,00 USD (449,35 TL)
- Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir.
3. Gün
AKABE

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenleyeceğimiz öğle yemekli Petra & Wadi Rum (250$ -Kişi başı) turunu yapıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan, Dünya’nın 7 harikasından biri olarak seçilen, MÖ 400 ve MS 106 yılları arasında Nebati Krallığı’na başkentlik yapmış Petra Antik Şehri turumuza başlıyoruz. Pembe, kırmızı, sarı ve turuncu kayaların renginden dolayı “Pembe Şehir” olarak da bilinen şehirde Al-Khazneh (Hazine), Roma tiyatrosu, Kral mezarlarını gördükten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemekten sonra yaklaşık 950 basamak çıkarak Monastırı görüyoruz. Ardından Ürdün’ün en büyük vadisi Rum Vadisine hareket ediyoruz. 74000 hektarlık alanda pembe kum ve eşsiz doğa oluşumların göreceğimiz Rum Vadisinde 4x4 araçlar ile safari turu yapacağız. Tur sonrası otelimize hareket ediyoruz. Rehberimizin belirleyeceği transfer saatine kadar odalarımızda dinleneceğiz.

Opsiyonel Tur - Petra & Wadi Rum Turu (Öğle ve Akşam Yemekli) | Kişi Başı: 250,00 USD (2.042,50 TL)
- Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir.
4. Gün
AKABE

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli Madaba, Nebo Dağı ve Ölü Deniz (105 $ -Kişi başı) turumuza katılabilirler. Arava Vadisi boyunca dünyanın en düşük noktasına doğru (Ölü Deniz seviyesinden yaklaşık 410 metre, yaklaşık 1306 metre deniz seviyesi) hareket ediyoruz. Ardından Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz. Sonrasında; Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz ve mozaikleri ile ünlü olan Mabada’ya doğru hareket ediyoruz. Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz. Son durağımız ise Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz Madaba’yı keşfetmek olacak. Tur bitimi otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz Akşam etkinliği olan ve akşam yemekli olarak düzenlenecek olan Rakkase dans şovuna ( Akşam yemeği dahil -55 $ Kişi başı) katılabilir. Turumuzun ardından otele dönüyoruz. Rehberimizin belirleyeceği transfer saatine kadar odalarımızda dinleneceğiz.

Opsiyonel Tur - Madaba, Nebo Dağı ve Ölü Deniz turu (Yüzme ve öğle yemekli) | Kişi Başı: 105,00 USD (857,85 TL)
- Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir.
Opsiyonel Tur - Akşam Yemekli Folklor Şovu | Kişi Başı: 45,00 USD (367,65 TL)
- Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir.
5. Gün
AKABE - İSTANBUL

Türk havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket edeceğiz. İstanbul Havalimanı’na varıyoruz. Bir sonraki keşfinizde buluşmak dileğiyle…

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

Şehirler


Istanbul
Istanbul
Jerash
Jerash
Amman
Amman
Akabe
Akabe
Rum Vadisi
Rum Vadisi
Madaba
Madaba
Petra
Petra
Ölü Deniz
Ölü Deniz

Genel Bilgiler


PAKETTUR FİYATINA DÂHİL OLAN SERVİSLER  Türk Havayolları ile İstanbul - Akabe - İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri  Havalimanı ve otel vergileri  Varış günü otelde veya yerel restoranda sabah kahvaltısı,  Akabe’de 3* otellerde 4 gece oda-kahvaltı konaklamalar  Akabe şehir turları  Türkçe rehberlik hizmeti (Rehberimizin İstanbul’dan itibaren tur boyunca misafirlerimiz ile birlikte olacak) PAKETTUR FİYATINA DÂHİL OLMAYAN SERVİSLER  Yurtdışı çıkış fonu  Ekstra Turlar ve paketler  Yemeklerde alınacak içecekler  Seyahat sigortası  Öğle ve akşam yemekleri  Kişisel harcamalar  Bahşişler

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.